Pytanie:
2001 Ford Explorer stukał podczas zakrętów, zwłaszcza na wzniesieniach i wyboje
Kevin L.
2011-03-26 01:23:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam wczesny model (ma 2000 modeli hamulców) Ford Explorer z 2001 roku, który okazjonalnie podczas zakrętów wykazuje zauważalne (dotykowe i nieco głośne) stukanie.

  • Wydaje się, że jest to bardziej prawdopodobne, gdy zakręty obejmują wyboje lub wzniesienia / spadki.
  • Mogę konsekwentnie odtworzyć problem, wjeżdżając na mój podjazd z umiarkowaną prędkością (skręt w lewo o 90 stopni i rozsądny spadek z poziomu ulicy)
  • Mogę konsekwentnie zapobiegać dźwięk zwalniając i skręcając znacznie łagodniej.
  • Będę musiał sprawdzić swoje nagrania, ale wydaje mi się, że około sześć miesięcy temu wymieniłem przeguby krzyżakowe z powodu wibracji przy prędkościach autostradowych, które zostały naprawione przez zamiennik.

Co może być przyczyną tego stuknięcia?

Czy to jest model 2WD czy 4WD? Czy jest to po prostu pojedynczy dźwięk „stukania” za każdym razem, czy też występuje wielokrotnie przy każdym wystąpieniu?
@Troggy: 4WD. Pojedynczy stukot.
W którym momencie z kolei dochodzi do zgrzytu? Kiedy zaczynasz kręcić kołem? Jak się wyprostujesz? Gdzieś pomiędzy?
@William Cline: Zdecydowanie pomiędzy; kierownica nie wydaje się być czynnikiem, np .: Jeśli wykonuję skręt o 90 stopni, przez większą część skrętu (po rozpoczęciu skrętu, ale przed wyprostowaniem) trzymam kierownicę w tej samej orientacji. To wtedy zwykle pojawiają się stuknięcia.
Pięć odpowiedzi:
#1
+4
Kevin L.
2011-04-18 20:49:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po zbadaniu od razu stało się jasne, na czym polega problem; Łącznik wahacza przedniego pasażera pękł u góry, tracąc głowę i obie górne tuleje. Stukot był prawdopodobnie spowodowany przez resztki łącznika stabilizatora (nadal przymocowanego do dolnego wahacza) uderzające o drążek kołysania podczas skrętów z wybojami lub wzniesieniami.

A zamienny łącznik stabilizatora całkowicie rozwiązało problem.

#2
+1
kkeilman
2011-04-01 01:52:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przeguby kulowe.

Stukot, który opisujesz, jest objawem ich zużycia.

To znany element serwisowy w Eksploderach. Wszystkie przeguby kulowe w końcu się zużywają / zawodzą, po prostu wydaje się, że Explorer przechodzi przez nie szybciej niż inne.

#3
+1
Troggy
2011-03-27 13:28:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Poza tym, co zostało wspomniane, inną częścią, którą chciałbym sprawdzić, są osie CV. Sprawdź buty na obu końcach pod kątem pęknięć lub wycieku smaru. Jeśli zaczną wyciekać i tracą smar, mogą zacząć wydawać ciągły hałas lub pojawiać się podczas wykonywania skrętów.

Jeśli pękną, smar może spowodować bałagan, jeśli był na nich długo używany.

#4
+1
paul wie-------
2011-12-24 02:01:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podczas mocnego skrętu zwrotnica naciska na ogranicznik kierownicy, a każdy pionowy ruch ciała może wywołać stukot lub skrzypienie, gdy zwrotnica ociera się o ogranicznik.

#5
  0
PearsonArtPhoto
2011-03-27 02:45:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W większości przypadków, gdy podczas skręcania słychać stukot, oznacza to jedną z dwóch rzeczy.

  1. Poziom płynu wspomagania kierownicy jest niski.
  2. Wyrównanie jest z szału.

Kup trochę płynu do układu wspomagania kierownicy i wlej go we właściwe miejsce. Jeśli problem zniknie, gotowe. Jeśli nie, sprawdź wyrównanie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...