Pytanie:
Zapach spalenizny i słaby biały dym
Michael Glenn
2011-06-27 07:26:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam Audi A4 z 1999 roku. Ostatnio podczas jazdy pojawia się zapach spalenizny, który jest wyczuwalny po zatrzymaniu pojazdu. W nocy zauważyłem słaby biały dym wydobywający się z przodu w reflektorach. Wspomniałem o zapachu, kiedy ostatnio był w sklepie i nie znaleźli żadnych wycieków, ale teraz jestem zaniepokojony po zobaczeniu białego dymu.

Zabieram go z powrotem do sklepu w kilka dni, ale pomyślałem, że przed pójściem na oślep poproszę o opinię.

Inne niedawne objawy: klimatyzacja nie chłodzi już dobrze i nieco niski poziom chłodziwa miesiąc temu. Sprawdź, czy z powrotem zapalają się światła silnika. Ostatnio ostrzeżenie o niskim napięciu było spowodowane skokiem, ale teraz nie jestem pewien.

Czy udało ci się to naprawić? Na czym dokładnie polegał problem? Mam 02 A 4 z tym samym problemem i teraz wyciek i dym są coraz większe… dzięki za każdą wskazówkę
Tak, to była prosta poprawka. Potrzebne nowe uszczelki. Na paskach wyciekł olej, więc te również wymagały wymiany. Nie pamiętam, ile to było, ale nie było to szokujące.
Daughter has this problem. Is it safe to drive?
Not sure but it's not good as eventually you'll run out of oil. I would get it fixed. In Ontario, where I am I doubt it would pass an emissions test.
Pięć odpowiedzi:
#1
+9
DXM
2011-06-27 08:10:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Brzmi, że masz mały wyciek. Płyn zbiera się gdzieś, a następnie trafia do kolektora wydechowego lub kolektorów, a ponieważ jest gorący, spala się / paruje, powodując dym, który widzisz

Czy pachnie jak spalony plastik? Jeśli tak, to prawdopodobnie jest to olej silnikowy. Nie jestem pewien, czy środek przeciw zamarzaniu wydzielałby wyraźny zapach spalenizny, ponieważ jest to głównie woda / alkohol. Środek przeciw zamarzaniu powinien pachnieć słodko.

Miałem wyciek z uszczelki pokrywy zaworów, który miał te same objawy, co opisujesz (nie wspominając o „innych niedawnych objawach”, one po prostu brzmią jak masz inny problem z samochodem). Sprawdź, czy nie ma wycieków do góry. Jeśli mechanik podniósł samochód i tylko zajrzał pod spód, być może nie zauważył, że cokolwiek sięga dna.

Przy okazji, nie ufaj mechanikom. Są tacy jak my: uwielbiają naprawiać rzeczy, gdy wiedzą, co jest nie tak (mogą przejść do cennika i dokładnie sprawdzić, za co zapłacić), ale jeśli dasz im coś do „zbadania”, leży to w ich najlepszym interesie jak najszybciej skończyć z samochodem. Zarabiają na szybkich obrotach, nie spędzając mnóstwo czasu na szukaniu małego wycieku (tak brzmi twój) z jakiegoś nieznanego miejsca w silniku.

Tak, to zapach spalonego oleju lub gumy. Jestem pewien, że trudno będzie go wyodrębnić, ale doceniam wgląd.
#2
  0
walt
2015-05-03 20:09:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ostatnio z mojego Audi A4 97 1.8 też wycieka olej. Od jakiegoś czasu zauważam uszczelkę górnego zaworu. Kiedy próbowałem dokręcić nakrętkę, okazało się, że jest luźna. Wtedy postanowiłem wymienić uszczelkę zaworu. Po wymianie nie wyłączałem silnika. Znalazłem też gdzieś biały dym wydobywający się z rury wydechowej. To było jak spalony plastik. Martwiłem się, kiedy czułem to jak plastik, myślałem, że mogę coś uszkodzić. Jeśli wyciekł olej na rurę wydechową to myślę, że jest w porządku. Zauważyłem też, że w miejscu wędzenia wyciekał też olej. Myślę, że rozwiązałem przynajmniej niektóre problemy. Jeśli ktoś ma pytania w tej sprawie, chętnie pomogę. Ponieważ niedawno coś wymyśliłem.

#3
  0
Dee
2016-01-17 07:29:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wydaje mi się, że przewód prawdopodobnie się pali ... Plastikowa osłona może się smażyć, tworząc dym ... Może również tłumaczyć ostrzeżenie o napięciu. Sprawdź przewody alternatora i podążaj za wydechem ...

Miałem mustanga, który robił to samo. Przewody mojego alternatora topiły się od ciepła rury wydechowej. Jeśli tak jest, wykonaj ponownie przewód tuż poniżej temperatury topnienia, używając tego samego koloru, a jeśli nie tego samego koloru, użyj czerwonej taśmy elektrycznej, aby wskazać przewód zasilający.

#4
  0
kevdakid
2016-10-13 17:10:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Może to być również pęknięty grzejnik. Miałem te same problemy w Camry 02 i to był grzejnik

#5
  0
Eazy
2016-11-04 22:33:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To samo się stało ze mną, zabrałem to do mechanika i to było moje światło przeciwmgielne LED. To samo, co ty biały dym z reflektora / przedniej części maski i zapach spalonej gumy.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...